Letnie Półkolonie Gminne 2022 – fotorelacja

Zapraszamy do zapoznania się z relacją fotograficzną z tegorocznych Letnich Gminnych Półkolonii!
Za nami pięć turnusów wypełnionych dobrą zabawą, nauką, integracją i przygodami!

Dziękujemy uczestnikom za wspólnie spędzony czas, rodzicom za zaufanie oraz lokalnym firmom i instytucjom za pomoc i owocną współpracę.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Wołowie im. Powstańców Śląskich, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wołowie, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wołowie, Komenda Powiatowa Policji w Wołowie, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Wołowie, Ds Team, Studio Balans, Karate Goju Ryu Wołów, Miejski Klub Piłkarski Wołów, Wołowski Klub Karate Kyokushinkai, Pani Agata Fabian, Pani Dorota Kmita Szpak, Pan Krzysztof Gołubowski, Pani Róża Gołubowska, Pracownia Zapraszam do lasu Wołów, Pan Patryk Filarowski, Stowarzyszenie Historii Wołowa.

Po raz kolejny chcielibyśmy zaprosić mieszkańców naszej gminy do uczestnictwa w tegorocznej edycji Letnich Półkolonii Gminnych. Do zapisów zapraszamy uczniów szkół podstawowych w wieku 7+ oraz absolwentów przedszkoli, którzy od września rozpoczną swoją przygodę z edukacją szkolną 🙂

Terminy turnusów:
– I turnus – 27.06.2022-01.07.2022 [Leśne dzieci :: Kreatywnie zaplątani]
– II turnus – 04.07.2022-08.07.2022 [Laboratorium zmysłów :: Różne oblicza aktywności :: 4 żywioły]
– III turnus – 11.07.2022-15.07.2022 [Laboratorium zmysłów :: Różne oblicza aktywności :: Kulturalny chillout]
– IV turnus – 18.07.2022-22.07.2022 [Zabawy twórcze :: Młodzi odkrywcy :: Kulturalny chillout]
– V turnus – 25.07.2022-29.07.2022 [Leśne dzieci :: 4 żywioły]

Koszt udziału w jednym turnusie:
350,00 zł – za okazaniem dokumentu potwierdzającego status ucznia szkoły Gminy Wołów
450,00 zł – w pozostałych przypadkach

NR KONTA 62 9598 0007 0200 3785 2002 0001

w tytule przelewu prosimy wpisać „IMIĘ i NAZWISKO DZIECKA”
W przypadku wnoszenia opłaty za więcej turnusów czy kilku uczestników prosimy dokonywać opłaty w jednym przelewie.

Uczestnikom półkolonii zapewniamy opiekę w godz. 8.00-16.00, posiłki (śniadanie, obiad, podwieczorek), a także zajęcia ruchowe, integracyjne, sportowe oraz edukacyjno-rozwojowe i kreatywne, w zależności od wyboru tematu turnusu.
„Leśne dzieci.” Zajęcia kreatywno-rozwojowe, podczas których zanurzymy się wszystkimi zmysłami w naturze, która jest bogatym źródłem inspiracji do kreatywnych działań.
„Kreatywnie zaplątani.” Cykl warsztatów kreatywnych, podczas których nauczymy się sztuki wiązania sznurka, czyli makramy, wykorzystując możliwości własnych rąk. Poznamy także niesamowitą technikę tworzenia obrazów za pomocą haftu pętelkowego. Podczas zajęć wykonamy swoje własne dzieła.
„Zabawy twórcze.” Zajęcia kulturalne oparte o dziedziny takie jak muzyka i sztuka.
„Laboratorium zmysłów.” Zajęcia twórczego myślenia i działania, podczas których dowiemy się, jak wykorzystujemy zmysły smaku, wzroku, dotyku i zapachu, w codziennym życiu.
„Różne oblicza aktywności.” Turnus oparty na zajęciach ruchowych z wykorzystaniem różnych dziedzin sportu. Turnus dla lubiących aktywny wypoczynek i sportowe wyzwania.
„4 żywioły.” Zajęcia badawcze oparte na eksperymentach, obserwacji i własnych doświadczeniach, a wszystko to w formie zabawy podczas kreatywnych zajęć.
„Kulturalny chillout.” Kino, gry multimedialne, rekreacja na basenie, czy biwakowanie na trawie, to propozycja dla tych, którzy oczekują od wakacji niezobowiązujących chwil.
„Młodzi odkrywcy.” Kolejna edycja dla poszukiwaczy skarbów. W programie zabawy poszukiwaczem metali, płukanie złota, a także wybijanie monety wołowskiej.

Oprócz opisanych wyżej zajęć tematycznych, wszystkie turnusy wzbogacone są o inne zajęcia, m.in. sportowe, czy integracyjne. W harmonogramie zaplanowano także projekcje filmowe, animacje oraz czas na relaks w przestrzeni miejskiej. W przypadku upalnych dni nie zabraknie również zabaw na basenie miejskim.
Szczegółowy plan zajęć podczas półkolonii zostanie dopasowany do wieku uczestników na etapie zapisów.

Letnie Półkolonie Gminne będą realizowane w Szkołach Podstawowych w Wołowie. Obowiązkowe wyposażenie uczestnika półkolonii to: wygodne obuwie sportowe, bidon na wodę, ubranie stosowne do pogody.

UWAGA!
Karty zgłoszenia przyjmowane są do 21.06.2022r.
Istnieje również możliwość uzupełnienia karty oraz opłacenia półkolonii w siedzibie Wołowskiego Ośrodka Kultury, przy ulicy Sikorskiego 6.

Jedynie wypełnienie karty zgłoszenia oraz dokonanie opłaty za udział w turnusie jest gwarancją miejsca.

TURNUS I: zgłoś uczestnika

TURNUS II: zgłoś uczestnika – Brak miejsc

TURNUS III: zgłoś uczestnika – Brak miejsc

TURNUS IV: zgłoś uczestnika – Brak miejsc

TURNUS V: zgłoś uczestnika OSTATNIE MIEJSCA!

Każda osoba, która wypełni poprawnie kartę oraz dokona opłaty w ciągu 3 dni od dnia wysłania zgłoszenia jest wpisywana na listę uczestników.

WOK nie wysyła żadnego dodatkowego potwierdzenia o uczestnictwie w półkolonii.

Informacje i szczegóły: 71 389 26 43

Skip to content