Maj z Kulturą: Wielcy Kapitanowie na Basenie Miejskim – 01.05.2016r.

Tegoroczną Majówkę zainaugurowali wołowscy modelarze z Klubu Modelarskiego „Skorpion”, którzy byli gospodarzami rodzinnego pikniku na Basenie Miejskim. Od godz. 15:00 trwały pokazy modelarskie na stawie przy hali OSiR, gdzie każdy chętny mógł sprawdzić swoje umiejętności sterowania modelami pływającymi. Około 20 dzieci wzięło udział w konkursie „Wielcy Kapitanowie Małych Statków” o Puchar Burmistrza Gminy Wołów. Młodzi kapitanowie zmierzyli się w kilku konkurencjach, a najmłodsi z nich wspierani byli przez swoich rodziców.
WYNIKI KONKURSU:
1. konkurencja – opłynięcie bojki:
I miejsce – Michał Grocholski, II miejsce – Marek Leśniewski, III miejsce – Kuba Stelmarczyk
2. konkurencja – slalom „ósemka”
I miejsce – Oskar Janczewski, II miejsce – Dawid Tylak, III miejsce – Bartek Rzeszowski
3. konkurencja – slalom pomiędzy bojkami
I miejsce – Paweł Politowicz, II miejsce – Oskar Janczewski, III miejsce – Bartek Rzeszowski
Klasyfikacja ogólna konkursu o Puchar Burmistrza:
I miejsce – Oskar Janczewski, II miejsce – Paweł Politowicz, III miejsce – Marek Leśniewski
Do organizacji Majówki przyłączyła się Młodzieżowa Rada Miasta, która zaprosiła mieszkańców do wspólnego grillowania. Dodatkową atrakcją był „Kiermasz rzeczy (nie) zbędnych” przygotowany przez nieformalną grupę aktywnych mam z naszego miasta. Była to już jego czwarta edycja.
Uczestnicy majówki mogli dodatkowo odwiedzić wystawę najciekawszych modeli wykonanych
w pracowni KM „Skorpion”, skorzystać z boiska do siatkówki i koszykówki.
foto_011 foto_014 foto_018 foto_022 foto_042 foto_048 foto_099 foto_0130 foto_0131 foto_0154 foto_0155 foto_0156 foto_0185
 plakat_1majaFBJuż 1 maja 2016 roku zapraszamy Was na Rodzinną Majówkę na Basenie Miejskim. W programie pokazy modelarskie wołowskiego Klubu „SKORPION”, który zaprezentuje nam modele pływające, sterowane oraz latające. Zapraszamy również do spróbowania swych sił w konkursie o Puchar Burmistrza Wołowa „Wielcy Kapitanowie Małych Statków”.

Młodzieżowa Rada Miasta, która włączyła się do wspólnych działań, zachęca do wspólnego grillowania, dlatego namawiamy do zabrania prowiantu (ewentualnie swoich grilli).
Podczas majówki będzie można wziąć udział w Kiermaszu Rzeczy (Nie)zbędnych. To już czwarta edycja oddolnej inicjatywy najaktywniejszych Mam z naszej gminy, zrzeszonych w nieformalnej grupie Wołów Dzieciaki.
Na miejscu będzie można również skorzystać z usług gastronomii.
Zaczynamy o godzinie 14-tej. Serdecznie zapraszamy!!!

Skip to content