Mistrzostwa Polski Air Combat ESA w Wołowie!

Zapraszamy do zapoznania się z relacja fotograficzną z przeprowadzonych w dn. 03.04.06.2017 Mistrzostwach Polski Air Combat ESA w powietrznych walkach modeli samolotów z I i II wojny światowej.

Zawody odbyły się w ubiegły weekend na Stadionie Miejskim w Wołowie.

 

 

**********************************************************************************

 

Burmistrz Gminy Wołów Dariusz Chmura zaprasza bardzo serdecznie  na Mistrzostwa Polski Air Combat ESA w POWIETRZNYCH walkach modeli zdalnie sterowanych. Impreza odbędzie się w dn. 03-04.06.23017r. na Stadionie Miejskim w Wołowie. Start wydarzenia o godz. 11:00.

Emocjonujące walki modeli samolotów z okresu I i II Wojny Światowej dostarczą niezapomnianych wrażeń dla wszystkich odwiedzających. W rywalizacji wezmą udział piloci RC z całego kraju. Swoją obecność potwierdzili już przedstawiciele takich miast jak: Bolesławiec, Łódź, Trzebnica, Sieradz, Warszawa, Wrocław, Zgierz Pomorski, Zduńska Wola oraz Zawiercie.

Zasady walk ESA AIR COMBAT są niezmiernie proste: w jednej walce bierze udział do 7 pilotów. Każdy model ciągnie za sobą kilkumetrowej długości taśmę z bibuły, którą pozostali piloci starają się „uciąć”. Podczas jednego pokazu walczy każdy z każdym. Wygrywa pilot, który zatrzyma jak najdłuższą taśmę.

Spektakularne pościgi, manewry tuż nad ziemią, bliskie minięcia (czasem za bliskie) są wpisane w charakter tej dyscypliny modelarstwa. Jest to wspaniała okazja do spędzenia wolnego czasu i zaznajomienia się z historią lotnictwa.

Serdecznie zapraszamy!

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Skip to content