Filmowe Przedwiośnie: Multimedia Happy End ponownie w Wołowie! – 03.03.2016r., godz. 18:00 – sala widowiskowa

Pierwszy wieczór  „Przedwiośnia  filmowego” za  nami. W czwartek na sali widowiskowej odbyła się projekcja  filmów  – laureatów festiwalu „Multimedia Happy Film – Festiwalu Filmów Optymistycznych”. Kilkudziesięciu widzów obejrzało 5  projekcji. Najbardziej podobała  się „Sonda  o mężczyznach” Mateusza Głowackiego oraz „Dzień Babci” Miłosza Sakowskiego / z Anną Dymną w jednej z głównych ról/.

1 2 3 4

plakat_happyend-small
Wołowski Ośrodek Kultury i Multimedia Polska zapraszają na przegląd filmowy Multimedia Happy End Festiwalu Filmów Optymistycznych (MHE). Pokaz odbędzie się 3 marca (czwartek) o godzinie 18.00 w ramach Filmowego Przedwiośnia w Wołowie. Wstęp jest bezpłatny.
Podczas przeglądu widzowie zobaczą 4 filmy nagrodzone podczas 13. edycji Multimedia Happy End Festiwalu Filmów Optymistycznych, który odbył się w październiku 2015 w Częstochowie:
• Dzień babci – film fabularny w reżyserii Miłosza Sakowskiego, zdobywca Grand Prix i Nagrody w kategorii Studencki Film Fabularny 13. MHE – to opowieść o Tomaszu, który oszukuje starszą kobietę (w tej roli Anna Dymna) metodą „na wnuczka” i zostaje przez nią zdemaskowany;
• Sonda o mężczyznach – to film dokumentalny Mateusza Głowackiego, laureat Nagrody w kategorii Niezależny Film Dokumentalny 13. MHE – w którym młode, aktywne i rezolutne kobiety z lekkim przymrużeniem oka opowiadają o doświadczeniach z mężczyznami, swoich oczekiwaniach wobec nich oraz skomplikowanej kobiecej psychice;
• Ławeczka – film fabularny autorstwa Bartosza Rogowskiego, wyróżniony podczas 13. MHE, to zabawna historia o tym jak niepozorny spacer do parku może się zakończyć sercową rywalizacją dwóch mężczyzn o kobiece względy;
• Prześwity z kolei to film fabularny w reżyserii Karoliny Ford, zdobywca Nagrody w kategorii Niezależny Film Fabularny podczas 13. MHE. Opowiada historię starszego małżeństwa, dla którego wizyta wnuczki z narzeczonym staje się impulsem do rozpoczęcia dialogu między skonfliktowanymi małżonkami. Dodatkowo niespodziewana sytuacja komplikuje początkowo wzorową relację między młodymi narzeczonymi.
Widzowie będą mieli również okazję zobaczyć Prowincjonalia – film dokumentalny w reżyserii Piotra Żukowskiego o Festiwalu Sztuki Filmowej Prowincjonalia we Wrześni. Z inspiracji tym przedsięwzięciem powstał Multimedia Happy End Festiwal Filmów Optymistycznych, który obecnie odbywa się w Częstochowie.

Czas i miejsce przeglądu:
3 marca (czwartek), godzina 18.00
Sala widowiskowa Wołowskiego Ośrodka Kultury
Ul. Sikorskiego 6, Wołów

Skip to content