Husyckie Oblężenie Klasztoru w Lubiążu – fotorelacja

Zachęcamy do zapoznania się z relacją fotograficzną z Husyckiego Oblężenia Klasztoru – Turnieju o Złoty Pierścień Opata Klasztoru, które odbyło się w ubiegłą sobotę w Lubiążu. Za nami emocjonujące walki rycerskie, łowy z zamkowym sokolnikiem, mrożące krew w żyłach opowieści Kata oraz nauka tańców średniowiecznych. Zainteresowani mogli również zapoznać się z historycznymi warsztatami czerpania papieru, wybijania monet czy kaligrafii. Miłośnicy muzyki mieli okazję wysłuchać koncertu muzyki celtyckiej w wykonaniu wrocławskiej grupy Shandon Bells. Punktem kulminacyjnym imprezy była wielka bitwa Husytów o cysterski Klasztor. Imprezę zakończył legenda o ziemi wołowskiej okraszona pokazem sztucznych ogni.

Dziękujemy wszystkim grupom odtwórstwa historycznego oraz licznie przybyłej publiczności za aktywny udział w tej imprezie! Do zobaczenia za rok w Lubiążu.

 

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy bardzo serdecznie już 19 sierpnia 2017r. (sobota) o godz. 16:00 na imprezę „Husyckie Oblężenie Klasztoru- Turniej o złoty pierścień Opata klasztoru”, która odbędzie się na terenie przyklasztornym w Lubiążu.

W tym roku powracamy do pierwotnych korzeni imprezy i zapraszamy do wspólnej zabawy w średniowiecznym klimacie!

W programie przewidziano mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych, m.in. liczne szranki turniejowe,  pokaz artylerii oraz chorągwi średniowiecznej, otwartą zbrojownię i obozowiska rycerskie. Zapraszamy na spotkanie z zamkowych sokolnikiem, stanowisko katowskie wraz z Katem oraz pełnym warsztatem katowskim, średniowieczne stoiska animacyjne i warsztatowe oraz historyczny plac zabaw. Punktem kulminacyjnym imprezy będzie oczywiście Wielka Bitwa, czyli Husyckie Oblężenie Klasztoru! Program wydarzenia zakończy występ zespołu muzyki folkowej – Shandon Bells.

Dodatkowo zapraszamy do stanowisk przygotowanych przez Bractwo „Pobratymcy”. Nasza lokalna grupa odtwórstwa historycznego zaprasza do wspólnej zabawy, wypróbowania swoich sił w łucznictwie oraz do odwiedzenia namiotu poświęconego historii ziemi wołowskiej.

Program tego wydarzenia przedstawia się następująco:

16:00 – Uroczyste rozpoczęcie

16:20 – Konny Turniej rycerski – kruszenie kopii

17:20 – Pieszy Turniej bojowy

18:30 –  Łowy z zamkowym Sokolnikiem

19:00 – Inscenizacja egzekucji – wywiad z Katem

19:30 – ABC miecza długiego

20:00 – Pokaz i nauka tańców dworskich

20:30 – Wielka bitwa o Klasztor – obrona Klasztoru przed Husytami

21:00 – Koncert muzyki folkowej – Shandon Bells

Wstęp na imprezę jest bezpłatny!

 

W programie przygotowaliśmy wiele atrakcji, m.in. konny turniej w kruszeniu kopii, pieszy turniej bojowy czy łowy z sokolnikiem. Dla najmłodszych zaplanowaliśmy pokazy rzemiosła średniowiecznego, animacje i warsztaty pochodzące z tamtych czasów. Więcej szczegółów już wkrótce!

Tymczasem zapraszamy Państwa do czynnego udziału w tegorocznej imprezie! Do wzięcia  udziału zapraszamy lokalnych rękodzielników, artystów, drobnych przedsiębiorców handlowo-usługowych, organizacje pozarządowe i inne.

Na terenie imprezy obecna będzie obsługa gastronomiczna i dodatkowe atrakcje towarzyszące.

Termin zgłoszeń upływa 11 sierpnia. Zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z poniższymi dokumentami oraz wypełnienie i dostarczenie karty zgłoszenia wraz z umową do sekretariatu WOK osobiście, drogą mailową: wok@wok-wolow.pl  lub faxem 713891442.

Udział stoisk prowadzących sprzedaż jest odpłatny. Szczegółów dot. kosztów dzierżawy terenu udziela Sekretariat WOK.

Ważne dokumenty:

Regulamin

W przypadku działalności handlowej należy przesłać uzupełnioną Kartę zgłoszeń oraz Umowę 

Stoiska o charakterze promocyjnym: Karta zgłoszeń oraz Umowa [Organizacje, Stowarzyszenia, Fundacje i inne]

 

Skip to content