WOŚP 2009

Po raz  XVII w Wołowie zagrała WOŚP

To już ogólnopolska tradycja, że na początku stycznia, w niepowtarzalną i wyjątkową niedzielę otwierają się serca ludzkie. Oczywiście mowa o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, której w tym roku odbył się XVII finał, a tym zebrane pieniądze zostaną przeznaczono na walkę z rakiem u najmłodszych. Akcja ruszyła już o ósmej rano, kiedy to ponad czterdziestu wolontariuszy rozpoczęło kwestę na ulicach miasta, a jego mieszkańcy z dumą przyklejali czerwone serca. Powszechnym był widok maluchów, które na swych kurteczkach, czapeczkach a nawet policzkach nosiły po dwa, trzy serduszka, po jednym za każdy datek wrzucony do puszki.

Od godz. 15 WOŚP zaczął się w Wołowskim Ośrodku Kultury, jak zwykle program był urozmaicony i znalazły się nim koncerty kierowane do młodzieży (m.in. przedstawiciel wołowskiej sceny punkowej, zespół Szczur), pokaz karate, pokaz taneczny zespołu „Traf”, występu chóru „Srebrne Nuty” i zespołu ludowego „Mojęcice”, a także bardzo ciepło przyjętego mini recitalu „Wokalinek”, dziecięcego zespołu wokalnego prowadzonego przez WOK. Nie zabrakło oczywiście licytacji przedmiotów przekazanych przez lokalnych przedsiębiorców, czy zwykłych mieszkańców. Za otwarcie ich serc należą się im stokrotne podziękowania. Nie zabrakło wśród nich burmistrza Miasta i Gminy Wołów, który przkazał na licytację i do Orkiestrowego sklepiku liczne gadżety promocyjne (prawdziwym przebojem wśród młodszych chłopców był kompas z logo gminy), książki (wśród nich bardzo trudno dostępna publikacja o historii cystersów w Lubiążu i wydana przez gminę wraz z gimnazjum im. Jana Twardowskiego monografia historii ludności przesiedlonej na ziemie wołowskiego po 1945 roku), oraz upominki dla najmłodszych, z których furorę robiły pluszowe misie.

Punktem kulminacyjnym wołowskiego finału Orkiestry było oczywiście „światełko do nieba”, pokaz sztucznych ogni, który zgromadził prawdziwe tłumy.

Tegoroczny finał WOŚP pokazał, że mieszkańcy Wołowa mają wielkie serca. Po wstępnym liczeniu zebrana kwota zamykała się sumą 20 tys. zł, co w porównani u do ubiegłorocznych 15 tysięcy, jest znakomitym wynikiem. Nie wylicytowano wszystkich przedmiotów, które nadal można kupić w WOKu, dlatego w momencie oddania tekstu do redakcji ostateczna kwota nie była znana, ale może być już tylko lepiej.

Wołowski Ośrodek Kultury składa podziękowania wszystkim, którzy współtworzyli, wspierali i brali udział w XVII finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Wołowie: wolontariuszom i szefowi sztabu WOŚP Wołowie Kamilowi Piekarskiemu, Fundacji WOŚP; ofiarodawcom i sponsorom: Burmistrzowi Miasta i Gminy Wołów Witoldowi Krochmalowi, Starostwu Powiatowemu w Wołowie, Komendantowi  Powiatowemu Policji w  Wołowie, PPPM POMET, Zakładowi Karnemu w Wołowie, Państwu Mrozek (Almi Decor), Ryszardowi Myszko (Delikatesy „Myszka”), Mariuszowi Żal (ZABAWKARNIA), Wiesławie Kuriacie i Teresie Kubasiak (Księgarnia w Wołowie), Annie Andrzejewskiej (WSZTSTKO PO 5 zł), Wiesławie i Andrzejowi Chrzanowskim (Hurtowni Art. Biurowych BIUREX), Grzegorzowi Łuć (Hurtownia Art. Biurowych), Annie Stelmarczyk – Matraj (Interior), Janowi Natankowi, Danucie Arendarskiej, Mateuszowi Lisieckiemu, Bartkowi Tracichlebowi, Renacie Malinowskiej (MALINKA), Państwu Dunal, Piekarni Rolnik, Elżbiecie Kołcz (pizzeria GRADIOLI), Karolinie Drzewińskiej (pizzeria SAMOLOT), Bożenie Bilicy (pizzeria GREEN PIZZA), Annie Cieślik (pizzeria META); występującym: Dziecięcemu Zespołowi Wokalnemu „Wokalinki”, Zespołowi Tanecznemu „TRAF”, Klubowi Karate Kyokushinkhai w Wołowie, Zespołowi Ludowemu „Mojęcice” , chórowi „Srebrne Nuty”; zespołom: Under Parental Advisory, Benjaming Band, Szczur.

Skip to content