Wystawa „Kobiety Europy w fotografii XIX i XX wieku.”

8 marca 2017r Sala kameralna Wołowskiego Ośrodka Kultury przeniosła się w czasie. A wszystko za sprawą wystawy „Kobiety Europy w fotografii w XIX i XX wieku”. Podczas wernisażu można było zobaczyć fotografie pochodzące z profesjonalnych zakładów fotograficznych m.in. z Wrocławia, Poznania, Lwowa, Berlina – datowane na m.in. 1847 czy 1905 rok. Zdjęcia pochodzą z prywatnych zbiorów Pana Krzysztofa Gołubowskiego. Podziękowania składamy również Mieszkańcom Gminy Wołów, którzy wzięli czynny udział w wystawie poprzez udostępnienie pamiątkowych zdjęć z prywatnych kolekcji.

Zapraszamy na fotorelację z tego wspaniałego wernisażu.

 

 

 

*******************************************************************************

 

Zapraszamy serdecznie na wystawę fotograficzną zatytułowaną „Kobieta Europy w fotografii XIX i XX wieku”. Wernisaż odbędzie się 8 marca 2017 r. o godz. 18:00 w Sali kameralnej Wołowskiego Ośrodka Kultury.

Wystawa prezentuje dzieła fotografów działających w XIX oraz XX wieku m.in. w Warszawie, Poznaniu, Lwowie, Berlinie, czy Wiedniu. Zobaczymy dzieła takich artystów jak Marie Muller z Wrocławia (1905), Adolf Jandorf z Berlina (1892-, 1905), Emma Mirska z Poznania (1875-1895). O Edwardzie Januszu, działającym w Rzeszowie pisano tak „Kronikarz codzienności, który wszystkim zdjęciom nadawał wymiar uniwersalny, nie pozbawiony artystycznego spojrzenia, a przez to ponadczasowy. O nieprzemijalności jego prac świadczy doskonałość warsztatu i umiejętność łączenia różnych technik i różnorodna technika.”

Zdjęcia pochodzą ze zbiorów prywatnych Pana Krzysztofa Gołubowskiego.

Podczas wystawy obejrzeć będzie można zdjęcia mieszkańców naszej Gminy, którzy również przyłączyli się do tworzenia tego wydarzenia.

Wstęp na wernisaż jest bezpłatny.

Skip to content