Wystawa malarstwa Stanisława Ryczka – relacja fotograficzna

Zapraszamy do zapoznania się z relacja fotograficzną z wernisażu malarstwa lokalnego artysty Stanisława Ryczka.

Tematyka zaprezentowanych prac oscylowała głównie w kręgu Kobiety, pejzaży oraz martwej natury. Podczas wernisażu zaprezentowano tablicę upamiętniającą ofiary katastrofy smoleńskiej.

Wystawę można oglądać do 21 grudnia. Zapraszamy!

 

 

 

 

 

**********************************************************************************

 

Zapraszamy na wystawę malarstwa Stanisława Ryczka. Wernisaż prac odbędzie się 7 grudnia 2017r. o godz. 18:00 w sali kameralnej Wołowskiego Ośrodka Kultury.

Stanisław Ryczek mieszkaniec Wołowa rocznik 1957, tworzy od 1980r.

Od 2006r. należy do Lubińskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury (LSTK). W malarstwie stosuje różne techniki od olejnej, akrylowej po pastel i akwarelę. Rysunek i podstawy rzeźby poznawał we wrocławskiej wszechnicy na pl. Solnym ( 1983/ 84r. budynek starej giełdy).

Na plenerach lubiąskich w latach 1982 i 83 uczył się technik graficznych (linorytu i akwaforty) u prof. Janusza Halickiego. Wykorzystując nabyte umiejętności w działalności konspiracyjnej m.in. we wrocławskim, podziemnym wydawnictwie RW Feniks 1985 -87 tworząc ilustracje do powstających pozycji „drugiego obiegu”. Prace z tego okresu zostały zaprezentowane na indywidualnej rocznicowej wystawie pt. „Mój Stan Wojenny” Wołów grudzień 2005 kościół św. Karola Boromeusza. Pierwsze udziały w wystawach zbiorowych tzw. Wojewódzkich Przeglądach Plastyki Amatorskiej w latach 1981, 1985 i 1986. Wystawa „W cieniu klasztoru” Lubiąż 1989 była pierwszą indywidualną. Następna była dopiero w 2001r. w Wołowskim Ośrodku Kultury (WOK) potraktowana przez autora jako „Retrospektywa”. Następne to: „Obrazy Płaskorzeźbione” WOK 2004r. tematyka antywojenna. Podobrazia regipsowe z malowanymi płaskorzeźbami. Wystawa „Akty” WOK 2008r. oraz w Galerii Brzeg Dolny 2009r. Obrazy Źle Widziane” WOK 2011r. Powstałe jako protest przeciwko: cenzurze poprawności politycznej, kłamstwu i hipokryzji w przestrzeni publicznej.

Udział w licznych wystawach zbiorowych w Wołowie, Brzegu Dolnym, Lubiążu, Starym Wołowie, Jaworze, oraz doroczne wystawy poplenerowe i barbórkowe w Lubinie (LSTK).

Twórczość Stanisława Ryczka obejmuje tematy egzystencjalne, sakralne, po tematykę filozoficzną związaną z końcem świata. Nie obce artyście są również tematy martwej natury, architektura, sceny rodzajowe, po pejzaż i kwiaty.

Twórczość dodatkowa to fotografia artystyczna, proza i poezja – więcej szczegółów tu.

Prace będzie można oglądać do 21 grudnia 2017r.

 

Skip to content