Wystawa malarstwa Sylwii Kotlińskiej – 20.10.2016r.

Zapraszamy na debiutancką wystawę malarstwa Sylwii Kotlińskiej, której otwarcie nastąpi w  czwartek, 20.10. 2016r. o godz. 18:00 w  sali kameralnej WOK.

plakat_poziom_www

Sylwia Katarzyna Kotlińska mieszka i tworzy w Wołowie. Interesuje się malarstwem, fotografiką, turystyką. Maluje od najmłodszych lat.

W latach 1996-1998 uczęszczała na zajęcia plastyczne, prowadzone przez Danutę Arendarską w Wołowskim Ośrodku Kultury.W 1999 pod okiem Barbary Majer nadal kontynuowała naukę malarstwa i rysunku. W 2001 zajęła 1 miejsce w Pierwszym Powiatowym Przeglądzie Form Plastycznych w Dolnobrzeskim Ośrodku Kultury.
Od roku 2010 jest absolwentką Autorskiego Studium Projektowania Plastycznego i Fotografii Artystycznej we Wrocławiu. Jej praca dyplomowa pt. „Żywioły” nawiązywała do charakteru i natury żywiołów.

Na wystawie można zobaczyć prace powstałe na przestrzeni wielu lat – portrety, martwą naturę oraz inspirowane surrealizmem. Te dzisiejsze są skierowane bardziej w kierunku abstrakcjonizmu.

Inspiracją do tworzenia jest natura, drzewa jako symbol życia, przemijania mądrości, duchowości. Skierowanie ku własnemu wnętrzu, powrót na łono natury, otwieranie się na podświadomość, kreatywność i nie standardowość.

Te aspekty są głównymi wytycznymi oraz niewyczerpalnym źródłem inspiracji.

 

 

Skip to content