XVIII Baraque Festival – 29.10.2016r.

Już  wkrótce 18. edycja  Baraque  Festiwalu. W tym roku koncert odbędzie się  w  sobotę, 29 października, a zagrają: The Pau, The  Heavy Clouds, Duży Jack i We Draw A. Bilety w niższej cenie w przedsprzedaży do nabycia w kasie WOK od środy (12.10.).
Aktualności, zapowiedzi  i konkursy dotyczące festiwalu można  śledzić na stronie:  www.facebook.com/baraquefestival

baraque-2016_zmiana

Poniżej  kilka słów  o artystach tegorocznej edycji.

the_pau_-fot-t-staszewski

THE PAU – to solowy projekt Pauliny. W autorskich kompozycjach sama gra na wszystkich instrumentach. Na koncertach występuje z gitarą, a bity odtwarza
z telefonu komórkowego. Muzyka The Pau to połączenie gitarowych riffów
i połamanych rytmów. Czasami mocniej, czasami lżej. Pierwszy koncert The Pau odbył się w styczniu 2015 i od tego czasu zagrała kilkadziesiąt koncertów w Polsce i dwa
w Norwegii. Uczestniczyła jako support w trasie koncertowej zespołu Organek. Wystąpiła na kilku festiwalach m.in. Soundedit i Róbrege. Na koncertach wykonuje materiał przygotowany na debiutancką płytę.
http://facebook.com/thepauMusic
www.thepau.pl

the_heavy_clouds
THE HEAVY CLOUDS to warszawskie trio. Tworzą je znani z innych zespołów Wojciech Ziemba (Elvis Deluxe, The Black Tapes) – bass, voc; Bartosz Kanak (Maqama) – git, voc; Piotr Podgórski (Maqama, Lion Shepherd) – dr.
Grupa powstała w 2014 roku, kiedy to grający razem Bartek i Piotr postanowili po rozpadzie Maqamy kontynuować wspólne granie, kierując się jednak w rejony bardziej rock‘and‘rollowe. Był gitarzysta i perkusista, potrzebny był basista i ktoś, kto stanie za mikrofonem. Niebawem do składu dołączył Wojtek obejmując obydwa wakaty i brzmienie zespołu zaczęło się krystalizować. Jako klasyczne rockowe trio panowie czerpali garściami ze spuścizny hard rocka, grunge’u, stonera czy punka, co w 2015 roku zaowocowało skomponowaniem i zarejestrowaniem pierwszego materiału. Nagrań dokonano w studiu Mustache Ministry pod okiem Marcina Klimczaka i złożyło się na nie osiem piosenek, a do jednej z nich, czyli My Path powstało lyric video. 29 grudnia 2015 roku zespół rozpoczął działalność koncertową debiutanckim występem w warszawskim klubie SDQ.
www.facebook.com/theheavyclouds

img_2492-1

DUŻY JACK założony w 2011 roku na potrzeby koncertu z coverami Starych Singers, po latach wydał płytę z własnymi kompozycjami, zupełnie inną muzyką i nieco innym składem. Tworzą go przede wszystkim Paweł „Bebech” Górski (Xenony) na gitarze barytonowej oraz Tomasz Dubiel na perkusji. Do tej dwójki dołączyli Piotrek Bukowski (Xenony, Hokei) grający na gitarze oraz Łukasz Jędrzejczak (T’ien Lai, Alameda 5) na wokalu. Duży Jack to zespół Frankenstein – każdy z jego członków inspirację czerpie z innego źródła. Z tego powodu płyta budzi wiele skojarzeń – począwszy od Shellac i NoMeansNo przez Refused i Dead Kennedys, na Stereolab kończąc.
Ich świeżo wydana płyta „Uczucia” (wyd. Lado ABC) została zrealizowana przez Michała Kupicza w 2014, następnie całość zmiksował w 2015 Norman Teale,
a masteringiem zajął się w 2016 Michał Kupicz. Grają krótkie, ale bardzo dobre koncerty.
https://www.facebook.com/duzyjack/
http://duzyjack.bandcamp.com/releases

3moonboys

3 moonboys  istnieje od 2004. Gościł wielokrotnie na scenach krajowych i niekrajowych (Polska, Niemcy, Słowacja, Norwegia, Islandia), na festiwalach muzycznych i niemuzycznych (Open’er, Off, Planet + Doc, Ha!wangarda, Tofifest, Animocje, SpaceFest, Slot Art Festival, Focus Festival, Festiwal Włóczykij i inne); współpracował z wieloma artystami rozmaitych dyscyplin.  Brał udział w takich wydarzeniach, jak otwarcie Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu, granie na żywo do filmów z okresu niemieckiego ekspresjonizmu lub współczesnych krótkich animacji na festiwalu filmów animowanych Animocje. Wziął udział w międzynarodowym przedsięwzięciu zatytułowanym Brumba – Jedność słowa z przestrzenią zapisu. Cykl wydawnictw liberackich. Realizacja projektu odbyła się w Polsce, Norwegii i Islandii, a jego wymiernym efektem był album Linia nr 8 nagrany w kooperacji z islandzkim Panos from Komodo.
Dotychczasowe płyty: 3moonboys (2004), Only Music Can Save Us (2006), This is not 3moonboys (2006), 16 (2009), Skakankan (2012), Na tym zdjęciu wcale nie wyglądasz grubo (2014), Linia nr 8 (2015).

www.facebook.com/3moonboys
3moonboys.com
https://3moonboys.bandcamp.com

Skip to content