XVIII WOŚP 10.01.2010

Tradycyjnie na początku roku w całej Polsce gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Nie inaczej było w tym roku w Wołowie.
To już znane obrazki z miejskiego krajobrazu, kiedy przychodzi ta pora roku. Na ulicach wolontariusze, ludzie z sercami przyklejonymi na czapkach, kurtkach, płaszczach. Po południu w Wołowskim Ośrodku Kultury można było zobaczyć pokazy wołowskich klubów tanecznych, karate czy tańczących przedszkolaków ze Słoneczka. Oczywiście były licytacje oraz koncerty, a na końcu światełko do nieba.
W tym roku Wołów zebrał 20 237zł, z tego nieco ponad 2,5 tysiąca uzbierał Lubiąż. Wolontariusze w liczbie 41 uzbierali 16 579zł a z licytacji było 3 640zł. N szczególną uwagę i gratulacje zasługuje jeden z wolontariuszy, Norbert, który sam zebrał 2000 zł (z groszami). Jest to wyjątkowe osiągnięcie, bo drugi w kolejności Łukasz Budzik zebrał 1055zł.
– Wołowski Ośrodek Kultury w imieniu swoim, ale także całego miasta i gminy, dziękuje wszystkim mieszkańcom, darczyńcom i sponsorom, którzy wspierali Orkiestrę w tym roku – przekazała gorące podziękowania dyrektor WOK Katarzyna Szot.

Skip to content