Zespół Ludowy „Mojęcice”

 

Informujemy o naborze nowych członków do Zespołu Ludowego „Mojęcice”, w tym również osób grających na instrumentach takich jak: akordeon, trąbka lub inne instrumenty dęte. Próby zespołu odbywają się we wtorki o 17:30 w Mojęcicech.

 

Zespół Ludowy „Mojęcice” w repertuarze ma piosenki ludowe, kresowe, patriotyczne, sakralne, kolędy i pastorałki. Dziś występuje w strojach piotrkowskich, górnośląskich i dolnośląskich.

W 1990 r. za aktywny udział w życiu parafialnym uzyskał Błogosławieństwo Papieża Jana Pawła II.  Dwukrotnie otrzymał Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za działalność na niwie kultury. Dwóch członków zespołu odznaczonych zostało przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Złotym i Brązowym Krzyżem Zasługi.

Zespól kultywuje tradycje i obyczaje ludowe takie jak dożynki, oczepiny itp., bierze udział w festiwalach, przeglądach i konkursach, w których wielokrotnie otrzymywał pierwsze nagrody. W bieżącym roku na  III Festiwalu Współczesnej Kultury Ludowej „Swojskie Granie i Śpiewanie” zajął pierwsze miejsce i otrzymał nagrodę wicepremiera Piechocińskiego.

W roku 2010 Zespół Mojęcice oprócz działalności dla środowiska lokalnego29-30.07. wziął udział w Festiwalu Muzyki Kresowej w Grodźcu i zdobył nagrodę specjalną, 29.01. b.r. zdobył I nagrodę na Przeglądzie Kolęd dla zespołów ludowych.

Zajęcia odbywają się we wtorki o godz. 18:00 w Mojęcicach.

 

Szczegóły działalności zespołu – AKTUALNOŚCI.

 

Instruktor

Pani Aleksandra Żminkowska – mgr sztuki ukończyła Uniwersytet Śląski i Akademię Muzyczną w Katowicach na Wydziale Wokalno-Aktorskim. Przez 15 lat była solistką Opery Bydgoskiej i Wrocławskiej. Od 2001r. uczestniczka kursów dyrygenckich przy Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Prowadzi czynną działalność koncertową z agencjami JamaArt i Artmed oraz prowadzi chóry dziecięce i dorosłe. Obecnie jest dyrektorem Ogniska Muzycznego przy Dolnośląskim Towarzystwie Muzycznym we Wrocławiu oraz pedagogiem wokalnym (śpiewu solowego).

Informacje:  tel. 664 099 358

Skip to content