O nas

Wołowski Ośrodek Kultury stara się wychodzić naprzeciw potrzebom naszej małej społeczności, ale także organizować życie kulturalne miasta, poprzez ofertę, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Jednocześnie nie zapomina o swojej misji, jako ośrodka kultury i stara się być alternatywą dla kultury masowej, kierowanej zarówno do osób dorosłych jak i młodzieży.

WOK co roku jest organizatorem ok. 70 imprez na terenie ośrodka, a także na terenie miasta i gminy. W dorobku ośrodka znalazły się duże imprezy, które na stałe weszły do kalendarza kulturalnych imprez miasta, a osiągnęły status ogólnokrajowy (m.in. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej “Cantus Organi”, Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny Kyczera. WOK zajmuje się także od lat organizacją dużych imprez cyklicznych skierowanych przede wszystkim do mieszkańców miasta (Dni Wołowa, Dożynki Gminne), a także tych mniejszych, jak cykl spotkań podróżniczych „Ciekawi Świata” czy koncertów “Dobry Wieczór Akustyczny”. Nie zapomina także o lokalnych artystach, których prezentuje na wystawach plastyków, czy choćby udostępnia miejsce do prób młodzieżowym zespołom.

WOK to nie tylko koncerty, festyny i wystawy, ale także codzienne działania związane z kulturą, które nie są tak widoczne, ale odgrywają ważną rolę w życiu miasta. Przy ośrodku działają sekcje muzyczne, graficzne i plastyczna, grupa teatralna oraz zespół taneczny. WOK współpracuje także ze szkołami, Związkami Sybiraków i Niewidomych, Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Wołowie, czy Komendą Powiatową Policji.

Skip to content