30.06. Koncert Upside Down / The Cage – skatepark, ul. Trzebnicka

Koncert  bydgoskiego Upside Down oraz  wołowskiego The  Cage   będzie zwieńczeniem  BMX Summer Contest, który odbędzie sie 30 czerwca  na terenie  Skateparku przy ul. Trzebnickiej.
Zapraszamy wszystkich  na to hałaśliwe  rozpoczęcie wakacji, wstęp wolny.

UPSIDE DOWN

Upside Down z Bydgoszczy to jeden z niewielu polskich zespołów grających muzykę inspirowana melodyjną hardcore/ punkową  sceną kalifornijską. Powstały w roku 1992 zespół od lat idzie swoja muzyczną drogą, nie ulegając chwilowym modą. Na przestrzeni 20 lat  Upside Down wielokrotnie zaskakiwał swoimi pomysłami i tym, co tworzy. W  roku  2001 zespół nagrał płytę PUZZLE,co było wtedy ewenementem, w jednym z najbardziej cenionych europejskich studiów   ( Soundlab w Orebro – Szwecja), pod okiem Mathiasa Farma z zespołu Millencolin. Kolejnym zaskoczeniem była płyta Master Copy (2005 -jak dotąd ostatnia studyjna) nagrana w poszerzonym o drogą gitarę składzie i z całkiem nowym mocniejszym brzmieniem. Gdy słuchacze przyzwyczaili się już do nowego wizerunku , zespół   postanowił ponownie zamieszać im w głowach i , z okazji swoich 15 urodzin za prezentował  nowy materiał . Nowy jest może nienajlepszym określeniem , Płyta CD/DVD Inaczej (2007)  to zapis akustycznego koncerty w bydgoskim klubie Mózg . Prezentacja hardcora , nawet melodyjnego , w odsłonie akustycznej to bez wątpienia  coś bardzo nowatorskiego na krajowej scenie . Płyta niewątpliwie pokazuje dystans jaki zespół  ma do własnej twórczości jak i to ze nie boi się wyzwań oraz zabawy muzyka .

Obecnie Upside Down nagrał nowy materiał który powinien ukazać się w połowie 2012 roku. Niewiadomo czym , ale zaskoczy.

THE CAGE

Zespół został założony w 2008 roku. Pewnego słonecznego lata (Bartek Grocholski i Paweł Marek ), postanowili zagrać coś razem i to było to na co długo czekali. Od razu znaleźli swoje powołanie i wiedzieli co będą robić w życiu. Po wielu trudnościach związanych ze sprzętem, salą prób oraz brakiem pomysłu na piosenki, grupa przyjęła w swoje szeregi Damiana Garbere oraz Dominika Zatora, którzy mieli wprowadzić do zespołu świeżą aurę. Tak też się stało. Grupa po miesiącu nagrała 1 demo ze swoimi piosenkami. Mają na swoim koncie sporo sukcesów, między innym wygrany WYBRYK 2010 oraz sporo zagranych koncertów. Na tegorocznych wakacjach grupa zaczęła nagrywać swój pierwszy album, na którym, już niebawem, ukaże się 10 autorskich numerów. Album będzie nosił tytuł „All my world around”.

Skip to content