VII Dolnośląski Przegląd Zespołów Ludowych w Mojęcicach

Stowarzyszenie Miłośników Mojęcic „Dwór Mojęcice” oraz współorganizatorzy mają zaszczyt zaprosić Państwa na VII Dolnośląski Przegląd Zespołów Ludowych w Mojęcicach. Impreza odbędzie się 28 maja 2017r. o godz. 13:00 na terenie przy boisku sportowym w Mojęcicach. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Dolnośląskiego – Cezary Przybylski.

Na scenie zaprezentują się zespoły ludowe i folklorystyczne z całego regionu. Program wydarzenia uzupełnią liczne warsztaty artystyczne oraz animacje dla dzieci i młodzieży. W tym roku tematem przewodnim przeglądu będzie rodzinne spotkanie.

Podstawowym celem przeglądu jest ukazanie, pielęgnowanie oraz ochrona najcenniejszych wartości kulturowych wyrażanych w muzyce i pieśni ludowej oraz prezentowanych przez zespoły tradycyjnych strojach ludowych. Impreza daje możliwości promowania twórczości artystycznej zespołów folklorystycznych oraz ukazanie ich różnorodności repertuarowej. Pozwala na integrację zespołów ludowych z całego regionu i pogłębianie współpracy między nimi. Przegląd także zapewnienie dzieciom i młodzieży twórczy i aktywny sposób spędzania czasu wolnego poprzez udział w warsztatach artystycznych.

Przegląd w Mojęcicach nie jest formą konkursową, dlatego nie ma rywalizacji między zespołami. Każdy uczestniczący zespół otrzyma pamiątkowy dyplom i drobny upominek. Imprezę uświetni zabawa taneczna w wykonaniu zespołu LESZCZE z Wołowa.

Program imprezy:
13:00 – Uroczyste otwarcie
13:30 – Prezentacja zespołów ludowych, folklorystycznych oraz chórów
20:00 – Zabawa taneczne przy zespole LESZCZE z Wołowa

Serdecznie zapraszamy!

*********************************************************************************

Już 28 maja 2017r. w Mojęcicach odbędzie się VII Dolnośląski Przegląd Zespołów Ludowych. Po raz kolejny już przygotowujemy się do ludowego spotkania, którego w tym roku tematem przewodnim będzie Rodzina.

Na scenie zaprezentują się zespoły ludowe i folklorystyczne z całego regionu. Program wydarzenia uzupełnią liczne warsztaty artystyczne oraz animacje dla dzieci i młodzieży.

Podstawowym celem przeglądu jest ukazanie, pielęgnowanie oraz ochrona najcenniejszych wartości kulturowych wyrażanych w muzyce i pieśni ludowej oraz prezentowanych przez zespoły tradycyjnych strojach ludowych. Impreza daje możliwości promowanie twórczości artystycznej zespołów folklorystycznych oraz ukazanie ich różnorodności repertuarowej. Pozwala na integrację zespołów ludowych z regionu i rozwijanie współpracy między nimi. Przegląd także zapewnienie dzieciom i młodzieży twórczy i aktywny sposób spędzania czasu wolnego poprzez udział w warsztatach artystycznych. Przegląd w Mojęcicach nie jest formą konkursową, dlatego nie ma rywalizacji między zespołami. Każdy uczestniczący zespół otrzyma pamiątkowy dyplom i drobny upominek.

Serdecznie zapraszamy zespoły ludowe, pasjonatów kultury tradycyjnej i wszystkich, którzy chcę tę kulturę poznawać, ale razem z nami promować.

Zachęcamy wszystkich do wysyłania zgłoszeń : drogą elektroniczną na adres: ewa.miazek@gmail.com  lub za pośrednictwem poczty tradycyjnej na adres:

  • Stowarzyszenie Miłośników Mojęcic „Dwór Mojęcice”, ul. Główna 5, 56-100 Mojęcice
  • Wołowski Ośrodek Kultury, ul. Wł. Sikorskiego 6, 56-100 Wołów

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30 kwietnia 2017r.

******************************************************************************

Ważne dokumenty:

  1. Karta zgłoszenia
  2. Regulamin VII Dolnośląskiego Przeglądu Zespołu Ludowych w Mojęcicach
Skip to content