Wystawa Sary Janiny Kudyby „Mniej więcej”.

13 kwietnia 2017r w sali kameralnej Wołowskiego Ośrodka Kultury odbył się wernisaż prac młodej wołowianki, Sary Janiny Kudyby. Artystka jest obecnie studentką projektowania graficznego II roku I stopnia na Akademii Sztuk w Szczecinie i wiceprzewodnicząca Koła Naukowego KOŁO. Wystawa jest pierwszą indywidualną prezentacją twórczości Artystki.
Wystawę można oglądać do 27 kwietnia.
Serdecznie zapraszamy.
****************************************************************************
Serdecznie zapraszamy Państwa na wystawę prac Sary Janiny Kudyby zatytułowaną „Mniej więcej”. Wernisaż odbędzie się 13 kwietnia 2017r. o godz. 18:00 w sali kameralnej Wołowskiego Ośrodka Kultury.
 

Sara Janina Kudyba to ur. 1995r. i pochodząca z Wołowa, projektantka graficzna, fotografka, malarka i rysowniczka. Absolwentka Liceum Plastycznego we Wrocławiu o specjalizacji technik graficznych. Dyplom obroniła z wyróżnieniem w pracowni grafiki projektowej pod okiem prof. Natalii Okoń-Rudnickiej i prof. Anny Płotnickiej, a także absolwentka jedynego w Polsce kursu projektowania graficznego objętego patronatem Karola Śliwki. Aktualnie studentka projektowania graficznego II roku I stopnia na Akademii Sztuki w Szczecinie i wiceprzewodnicząca Koła naukowego KOŁO. Miłośniczka fotografii analogowej, zapalona ilustratorka i wielbicielka technik mieszanych. W wolnych chwilach odkrywczyni inspirujących zakątków świata. Maluje i tworzy od najmłodszych lat. Od 2002 roku uczęszczała na koło plastyczne prowadzone przez Panią Barbarę Majer w Zespole Szkół Społecznych. Inspiracje czerpie ze wszelakich dóbr natury, otaczającego ją świata, a także wnikliwej obserwacji zachowań ludzkich.

Malarstwo.

Wielkoformatowe prace tworzy głównie posługując się farbami akrylowymi, bardzo rzadko sięga po tempery. W małych formatach królują głównie akwarele, a także gwasze i tusze. Zbiór prac ukazanych na wystawie pochodzi z lat 2014-2017, powstałych pod okiem Pani prof. Agnieszki Traczyńskiej (Liceum Plastyczne), Pani Prof. Wiesławy Markiewicz (Akademia Sztuki w Szczecinie) i Pani prof. Elżbiety Wasyłyk (Akademia Sztuki w Szczecinie). Głównie są to martwe natury, akty,pejzaże, kopie, a także obrazy abstrakcyjne, ukazujące emocje autorki.

Wybrane konkursy:

– 1 miejsce w konkursie Graffiti podczas wprowadzenia flagi Wołowa, 2010; 1 miejsce w konkursie plastycznym z okazji jubileuszu „Solidarności”; Wołów 2010 – wyróżnienie w konkursie plastyczno-literackim „Dom, rodzina, miłość- utrata tych wartości to bezdomność”; 2013 – 2 miejsce w konkursie fotograficznym na fotoreportaż „Prawa człowieka nie są nam dane raz na zawsze”; Wrocław 2014 – wyróżnienie w konkursie TypeFaces na druk z użyciem uszlachetnienia; 2016 Wybrane wystawy grupowe: – „Siła kobiet” w Starej Komendzie, Szczecin 2017 – „Most” festiwal sztuki – Słubice 2016 – „Res non verba”; Łódź 2016’ – Projekcje;  Poznań 2016 – – Wystawa poplenerowa „Chorwacja i Tatry” w Teatrze Polskim, Wrocław 2014.

Wstęp na wystawę jest bezpłatny.
Skip to content